oranjesingel

oranjesingel

Eric L rapidkampioen!

Rapid (20 min.p.p.p.p.)
Na de eerste speelavond en na drie ronden stonden Eric en Jaap, broederlijk en ongeslagen, op een gedeelde eerste plaats. In de vierde ronde won Eric van Tony en Jaap van Fred, in de vijfde ronde moesten de koplopers  tegen elkaar en die partij werd door Eric gewonnen. De vraag was dus of er de resterende ronden nog iemand in staat zou zijn hem een punt afhandig te maken of dat twee iemanden hem een halfje zouden kunnen afsnoepen. Het antwoord luidt dus: NEE. Noch Robbie, noch Paul kon de zegereeks van Eric een halt toeroepen en zo verloor hij niks, maar won hij alles en werd met zeven overwinningen de wel zeer terechte rapidkampioen van het seizoen 2018/2019. Hulde!
Tony werd tweede, Jaap derde en voor de rest van de eindstand en voor de uitslagen klikje hier.


Rapid.


Afgelopen maandag, 28 januari, werd een begin gemaakt met de strijd om het rapidkampioenschap van dit seizoen. Qua aantal viel de opkomst niet mee, maar dat werd goedgemaakt door de hoge motivatie, het spelplezier en de gedrevenheid waarmee zij die er wel waren achter de borden zaten. Dat leverde tal van boeiende gevechten met verrassende resultaten op. 
De verrassing van de avond was natuurlijk de uitslag van de partij tussen Tony en Joop: Remise! Tony die niet in de hem daartoe beschikbaar gestelde tijd van Joop kon winnen en Joop die geen winstkansen meer had! Er wordt in deze tijd toch wel heftig aan ons wereldbeeld gemorreld. 
Ook Jacob zorgde voor de nodige verrassing: hij versloeg Albert en Chiel. En dan is er sinds kort Jaap. Wat we daarmee aan schaaktalent in huis gehaald hebben, moet nog blijken, maar vooralsnog ziet dat er veelbelovend uit: hij won alle drie zijn partijen en deelt met Eric, die hetzelfde deed, de eerste plaats.  

Rapid 2018-2019

Rapid, 20 min. per persoon per partij.

Rapid 20 m.p.p.p.p
na ronde 7 seizoen 18/19
NrVoornaamNaamScoreGesp  W   R   V PercByeRating  TPR   WP
01EricLangedijk21,077001001888202778,0
02TonyHogerhorst16,57511791842181173,5
03JaapBrouwer15,07502711541173270,5
04PaulDelleman12,07403571571160778,0
05RobbieGerhardus10,04301751832184984,0
06Patrick vanWaardenburg10,04301751728174075,0
07JoopCrooy7,57214361449150687,0
08JacobLangedijk7,57214361411146576,5
09JanRavensteijn6,07205291486138673,5
10AlbertLebbink6,07205291397137360,0
11FredRienstra4,57115211414130066,0
12ChielVerhagen3,07106141448122560,0
13ErikVisser1,0000-1345134573,5
14ElmerBoon1,0000-1600160073,5


ronde 1 gespeeld op 28-01-2019
WitspelerZwartspeler Uitslag 
Joop CrooyChiel Verhagen1-0
Fred RienstraTony Hogerhorst        0-1
Eric Langedijk   Jan Ravensteijn1-0
Albert Lebbink         Jacob Langedijk0-1
Jaap BrouwerPaul Delleman1-0

ronde 2 gespeeld op 28-01-2019
WitspelerZwartspelerUitslag
Tony Hogerhorst        Joop Crooyrem
Jacob LangedijkEric Langedijk           0-1
Chiel VerhagenJaap Brouwer0-1
Jan RavensteijnFred Rienstra1-0
Paul DellemanAlbert Lebbink1-0

ronde 3 gespeeld op 28-01-2019
WitspelerZwartspeler Uitslag
Joop CrooyEric Langedijk0-1
Jaap BrouwerJan Ravensteijn         1-0
Tony Hogerhorst        Paul Delleman1-0
Jacob LangedijkChiel Verhagen1-0
Albert LebbinkFred Rienstra1-0

 ronde 4 gespeeld op 25-02-2019
WitspelerZwartspelerUitslag
Eric LangedijkTony Hogerhorst1-0
Paul DellemanJacob Langedijk1-0
Jan RavensteijnJoop Crooy0-1
Patrick van WaardenburgAlbert Lebbink1-0
Chiel VerhagenRobbie Gerhardus0-1
Jaap BrouwerFred Rienstra1-0

 ronde 5 gespeeld op 25-02-2019
WitspelerZwartspelerUitslag
Eric LangedijkJaap Brouwer1-0
Tony HogerhorstJacob Langedijk1-0
Paul DellemanJoop Crooy1-0
Robbie GerhardusPatrick van Waardenburg1-0
Albert LebbinkJan Ravensteijn0-1
Fred RienstraChiel Verhagen1-0

 ronde 6 gespeeld op 25-02-2019
WitspelerZwartspelerUitslag
Robbie GerhardusEric Langedijk0-1
Joop CrooyJaap Brouwer0-1
Jan RavensteijnTony Hogerhorst0-1
Fred RienstraPaul Delleman0-1
Jacob LangedijkPatrick van Waardenburg0-1
Chiel VerhagenAlbert Lebbink0-1

 ronde 7 gespeeld op 25-02-2019
WitspelerZwartspelerUitslag
Paul DellemanEric Langedijk0-1
Jaap BrouwerTony Hogerhorst0-1
Patrick van WaardenburgJoop Crooy1-0
Albert LebbinkRobbie Gerhardus0-1
Jan RavensteijnChiel Verhagen0-1
Jacob LangedijkFred Rienstrarem


Rapid 2017-2018


Na de eerste speelavond en na vier ronden hadden de bokken zich al van de schapen afgescheiden. Patrick voerde met 4 uit 4 het klassement aan, daarna volgden Tony, Robbie en Emile met 3 punten. Deze voorsprong wist Patrick op de tweede speelavond te handhaven. Eerst versloeg hij Robbie, daarna Tony. In de slotronde moest hij tegen Chiel. Die maakte het hem niet al te moeilijk en zo werd Patrick ongeslagen de rapidkampioen van het seizoen 2017/2018. Gefeliciteerd, Patrick.
Achter hem eindigde Tony als tweede en Robbie als derde, beiden met 5 punten. Robbie had 7 potjes nodig om die score te behalen, Tony 6. Het peloton der kansarmen en kanslozen werd aangevoerd door Paul en Chiel, ieder met 3½ punt.

Stand & Uitslagen Rapid (20 min.p.p.p.p.)

Ranglijst Rapid 27-02-2018
na ronde 7 seizoen 17/18
NrVoornaamNaamScore Gesp  W   R   V  Per cBye RatingTPR  WP 
01Patrick vanWaardenburg7,0660010011787198426,0
02TonyHogerhorst5,0650183 1837187327,0
03RobbieGerhardus5,0750271 1756178324,5
04ChielVerhagen3,5723250 1485152724,5
05PaulDelleman3,5731350 1565158221,5
06Emile Okel3,0430175 1516173622,5
07AlbertLebbink3,0722343 1368138716,0
08JanRavensteijn2,5721436 1493150726,5
09FrankSchleipfenbauer  2,5321083 2075196224,5
10FredRienstra2,0720529 1496142424,5
11ErikVisser2,0712429 1378133519,5
12JoopCrooy1,56015811408122024,5
13GuylianoRadhe1,0310233 1257128519,0
14HenkSteinhauer0,5301217 1670136321,5
15JokeAnzion0,0 000 - 1399139924,5
16Frank van derRijst0,0 000 - 1176117624,5
17FonsLeferink0,0 000 - 1315131524,5
18SteffenBrouwer0,0 000 - 1481148124,5

ronde 5 gespeeld op 26-02-2018
WitspelerZwartspelerUitslag
Patrick van Waardenburg Robbie Gerhardus1-0
Tony HogerhorstJan Ravensteijn1-0
Chiel VerhagenJoop Crooy1-0
Paul DellemanAlbert Lebbink1-0
Erik VisserGuyliano Radhe0-1
Fred RienstraFrank Schleipfenbauer    0-1

ronde 6 gespeeld op 26-02-2018
WitspelerZwartspelerUitslag
Patrick van Waardenburg Tony Hogerhorst              1-0
Robbie GerhardusChiel Verhagen1-0
Jan RavensteijnPaul Delleman0-1
Albert LebbinkJoop Crooyrem
Frank SchleipfenbauerErik Visserrem
Guyliano RadheFred Rienstra0-1

ronde 7 gespeeld op 26-02-2018
WitspelerZwartspelerUitslag
Robbie GerhardusPaul Delleman1-0
Tony HogerhorstFred Rienstra1-0
Frank Schleipfenbauer     Jan Ravensteijn1-0
Albert LebbinkGuyliano Radhe1-0
Joop CrooyErik Visser0-1
Chiel VerhagenPatrick van Waardenburg 0-1